Szkoła Podstawowa Specjalna
Nr 177

ul. Szczęśliwicka 45/47, 02–353 Warszawa

  • Tel.: 22 822-06-42

 • youtube
 • bip
 • etwinning
 • szkoła z pomysłem

„Praktycy, edukatorzy, nauczyciele – jak uczyć o Korczaku i Korczakiem?” - sesja naukowa

W dniu 23 października 2023 roku przedstawiciel naszej szkoły wziął udział w sesji naukowej „Praktycy, edukatorzy, nauczyciele – jak uczyć o Korczaku i Korczakiem?”. Było to wydarzenie zorganizowane przez Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego przy współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym nr 4 w Warszawie. W sesji wzięło dział wielu znakomitych ludzi świata nauki. O prawach dziecka mówił dr Paweł Kobes. W panelu pt. „Wartości w pedagogice korczakowskiej – dawniej i dziś” dr Beata Nessel-Łukasik, Barbara Janina Sochal oraz Anna Czerwińska dyskutowały z dr Agnieszką Witkowską-Krych. Bez wątpienia było to ważne wydarzenie szczególnie dla wszystkich nauczycieli dla których postać Janusza Korczaka jest bliska. Podczas warsztatów będących zarazem podsumowaniem sesji wszyscy uczestnicy mieli okazję spróbować odpowiedzieć na pytanie jak w dzisiejszym zmieniającym się świecie przekazywać młodemu pokoleniu wartości korczakowskie. Niewątpliwie mimo upływu lat idee które krzewił zamordowany w Treblince Korczak są wciąż aktualne. Szczególnie budującym przykładem był czynny udział w sesji wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego nr 4 w Warszawie. Chłopcy przez cały czas dbali o uczestników sesji instruując ich co do miejsca obrad i zapewniając zaopatrzenie w wodę. Podczas warsztatów natomiast opowiadali chętnie o projektach zrealizowanych pod opieką wychowawców przez MOW nr 4 w Warszawie. Organizatorzy zapowiedzieli w przyszłości kolejne tego typu spotkania.

Aktualności

 • 2024-05-27

  Informujemy, że najbliższe posiedzenie Komisji Socjalnej odbędzie się w dniu 12 czerwca 2024 roku. Zostaną na nim ...
 • 2024-05-14

  Warszawska Akcja "Lato w Mieście" w naszej szkole w terminie: 22 lipca – 2 sierpnia.   Od 14 maja ...
 • 2024-04-26

  Szanowni Państwo,   z przyjemnością informuję, że Fundacja Dla Gigantów rozpoczyna (27/kwietnia/2024)&...
 • 2024-04-25

  Szanowni Państwo,    Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna "Uniwersytet dla Rodzicó...
 • 2024-04-10

  We współpracy z Fundacją Rosa zachęcamy do przeznaczania 1,5% podatku na rzecz szkoły SZCZEGÓŁY TUTAJ
 • 2024-03-23

  Program "Moje miasto bez elektrośmieci". Szanowni Państwo, nasza szkoła przystąpiła do ogó...